Pořízení manipulační techniky je pro živnostníky i firmy velkou investicí. Při rozhodování o koupi vysokozdvižného vozíku je nutné zvážit hned několik faktorů. Postupně projdeme v tomto článku ty nejvýznamnější z nich. Upozorníme Vás, na co si dávat pozor při nákupu vysokozdvižného vozíku.

Vysokozdvižný vozík je investicí na několik let

V první řadě je nutné počítat s tím, že vysokozdvižný vozík Vám bude sloužit několik let. Nejedná se o stroj, který po pár týdnech vyměníte za nový a prostě fungujete dál. Samozřejmě nákup VZV bude vždy ovlivněn finanční situací firmy, avšak dle zkušeností našich klientů není dobré na vysokozdvižném vozíku šetřit kde se dá.

Na co VZV potřebujete?

Především pomáhá si předem ujasnit, na jaké všechny činnosti vysokozdvižný vozík budete potřebovat. Může se to zdát jako docela jednoduchá otázka, avšak odpověď mi měla být co nejvíce obsáhlá, včetně informací, zda VZV bude pracovat venku či v halách, co se stane během zimního období, atd.

Jak často bude vysokozdvižný vozík v provozu?

Toto je jedna z nejčastějších otázek. Zkuste si předem odhadnout, kolik hodin bude vysokozdvižný vozík v provozu – denně či týdně. Na základě této informace jste schopni posunout své rozhodování o koupi VZV. Tato odpověď Vám dokáže ušetřit mnoho peněz. Často je výhodnější koupit použitý vysokozdvižný vozík, neboť firma jej potřebuje jen občas.

Pronájem vysokozdvižného vozíku

Pro firmu může být v některých případech finančně výhodnější si vozík jednou za čas pronajmout. Pokud ale si ale budete pronajít VZV častěji, doporučujeme Vám začít uvažovat o nákupu vysokozdvižného vozíku, a to třeba i použitého.

Použité vysokozdvižné vozíky

Použitý vysokozdvižný vozík je vhodným řešením pro řadu českých firem a živnostníků. Častokrát ani nepotřebujete nový vysokozdvižný vozík. Navíc dnes lze najít použité vysokozdvižné vozíky, které koupíte se zárukou. Je tedy třeba jednoznačně rozlišit použité vyskozdvižné vozíky a bazarové VZV. Bazarový vysokozdvižný vozík pořídíte sice levně, avšak vícenáklady na opravy VZV jsou v tomto případě nevyhnutelné. Dle našich zkušeností je generální oprava motoru (např. Zetor) jednou z nejčastějších oprav bazarových vozíků, která znamená velkou investici.

Použité vyoskozdvižný vozík Desta

Nabízíme použité Rosservis vysokozdvižné vozíky Desta se zárukou 2 let. Jedná se o značku Desta. Stroj předáváme s kompletní technickou dokumentací. Navíc máte jistotu a garanci servisního zabezpečení po celé ČR a Slovensku.