Velké množství lidí mi říkalo, že je to mimo jejich možnosti. Vysokozdvižný vozík na leasing se dnes prý nevyplatí. Vyslechl jsem si plno výhrad a jednoho dne toho bylo už příliš i pro mě. Požádal jsem svého potenciálního klienta, aby mě vzal při svém nákupu vysokozdvižného vozíku s sebou a nabídl mu bezplatné poradenství. Navštívili jsme spolu celou řadu bazarů a kontaktovali množství firem, které dodávali vysokozdvižné vozíky.

Poté jsem vzal tužku a s klientem jsme začali počítat. První moje otázka zněla:

“Na jak dlouho vysokozdvižný vozík potřebujete?”.

Toto je skutečně první otázka, kterou byste si měli položit při svém výběru vysokozdvižného vozíku. Dostatečně jasně za Vás rozhodne, zda si potřebujete vozík nový, použitý nebo Vám postačí pronájem VZV.

Pokud potřebujete vozík na pár dnů či týdnů, využijte služby pronájem vysokozdvižných vozíků.
Pokud budete potřebovat vysokozdvižný vozík na dobu kratší než dva roky, pak si vyberte nějaký vozík z levných bazarů. Levně jej pořídíte. Avšak ze zkušenosti doporučuji ponechat si určitou finanční rezervu na opravy a servis – levné vozíky jsou dost často poruchové.

Klient mi řekl, že vozík potřebuje s vyhlídkami na 10 let a chce mít co nejméně problémů. Nejdůležitější jsou mimo ceny také nízké provozní náklady a zajištění provozuschopnosti vozíku.

“Tomu rozumím,” řekl jsem. “Tři roky záruky provozu, 10% akontace a měsíční splátka 7.000,-Kč.”

Rozloučili jsme se a po několika dnech mi klient zavolal. “Víte, já v tom stroji potřebuji mít jistotu. Koupím ho od Vás na leasing.”

Druhý rok provozu mi klient volal. Jeho zaměstnanec nešťastně havaroval a spadl z rampy. Vysokozdvižný vozík spadl a zlomil se. Takový problém jsme ale rychle vyřešili. Za čtyři dny jsme klientovi poskytli stroj na bezplatné půjčení a do 30 pracovních dnů dostal vysokozdvižný vozík zcela nový.

Klient neplatil ani korunu. Leasing má jedno z nejlepších a nejkomplexnějších pojištění.